Véget ért a konf, teljesen működő szervezéssel, ennél sokkal nagyobb parák szoktak lenni más eseményeken, úgyhogy ezúton is gratulálok Juditnak-Erikának-Katáknak-Kolboidnak-Krisztiánnak-Misinek-Péternek-Tündének (nem hagytam ki a hivatalos gárdából senkit?:), meg persze Sacinak-Szilvinek-Zitának, hogy ez így lefutott.
Csáki István képe a meetup.com-ról
Az előadások közül nekem a prímet egyértelműen az utolsó előadás vitte, azért, mert olyan dolgot hozott, amiről eddig azt gondoltam, csak elméletben, esetleg az óceánon túl létezik, de nem, Csaba bemutatta, hogy vannak olyan ügyfelek, akik hajlandóak időt ÉS pénzt áldozni a UX-re emberi erőforrásokon kívül (panellel behívott felhasználók, fizetős(!) szoftver), és igenis végigcsinálják, figyelembe veszik.
Ennek az együttállását még soha nem tapasztaltam sajnos Európán belül, nagy költségvetésű cégeknél sem.
A mélypont pedig számomra az volt, amikor valaki bemutatott egy tervezett dolgot, ami már fejlesztés alatt van, de felhasználó még nem látta, és a fejlesztés végéig elmondása szerint nem is fogja. Mindazonáltal persze sok sikert, reméljük, beletrafálnak vele, mert amúgy egy logikusan végiggondolt dolog volt.
A többi előadást is kiemelhetném, de nem teszem, mindenki nagyon a maximumot próbálta kihozni magából.
Az amúgy tényleg nagyon jól szervezett, előkészített és végigcsinált storyboarding workshopon pedig egy szó megütötte a fülemet: amikor Einsteinnél a megoldás egy „do-the-magic” jellegű dolog volt, akkor Zsuzsa azt találta mondani: „így is lehet”.
Bár a storyboard lényege a kontextus beállítása, egy tervezőtől a fejlesztőknek az a – jogos – elvárása, hogy megoldást tervezzen. Fejlesztői múltamban (többedmagammal) falramásztam az olyan storyboardoktól, amik Jézus feltámadásánál is nagyobb csodákat képzeltek oda, a konkrét megvalósítás módjára mégcsak utalást se hagyva.
De ettől még Zsuzsának teljesen igaza van abban, hogyha a storyboardinggal a célunk kizárólag a kontextus megteremtése, akkor ez egy jó segédeszköz lehet a kontextusba illeszkedő, nem csodaszámba menő, megvalósítható megoldás megtervezéséhez is, és nagyon szépen köszönöm a „játéklehetőséget” 🙂